Par mums

Jātnieku sporta klubs “Laimes zeme” ir ģimenes uzņēmums, kas atrodas tikai 40 km attālumā no Rīgas, netālu no populārās atpūtas vietas ”Zušu pļava” un skaistās Gaujas. Vēl pirms dažiem gadiem Aira Rēvele piedāvāja izjādes pa Līgatnes apkārtni, taču dzīvē, kā zināms, mēdz notikt pārmaiņas, un tagad viņas skaistie zirgi dodas izjādēs un vizina braucējus Inčukalna pusē.

Savu nodarbošanos Aira Rēvele dēvē par kopādzīvošanu ar zirgiem: “Zirgi daudz ko saprot. Tie ir gudri un cēli dzīvnieki, kuri jūt cilvēka noskaņojumu un spēj sniegt viņam mierinājumu.”

 

Kopš 1994. gada Airai ir pašai savi zirgi – labi audzināti, trenēti un skoloti. Šobrīd viņas stallī mīt seši zirgi un trīs poniji. “Laimes zemes” sportisti ar kluba zirgiem sekmīgi piedalās gan šķēršļu pārvarēšanas, gan pajūgu braukšanas sacensībās. “Laimes zemes” zirgi sevi vienmēr labi parāda sacīkstēs. Iznesīgais Sezams vairākkārt ir izcīnījis godalgas prestižās pajūgu braukšanas sacensībās. Arī Grācijai un citiem zirgiem par rezultātiem nav jākaunas. Savukārt ponijmeitene Žaklīna ir poniju pajūgu braukšanas sacensību uzvarētāja.

Par labu jātnieku vienā rāvienā nekļūst. Lai varētu droši noturēties zirgam mugurā, ir jāapgūst nepieciešamās iemaņas. Kad vēl nebija pandēmijas, “Kārļzemniekos” vasarās bija iecienītas jāšanas skoliņas bērniem. Tagad atliek vien pieredzējuša instruktora vadībā individuāli apgūt laukumā jāšanas prasmi. Ja ir vēlēšanās, te var mācīties arī pamatiemaņas pajūga vadīšanā. Mazākie bērni pirmo pieredzi jāšanā var apgūt ponija mugurā. Visas trīs ponijmeitenes piedalās arī bērnu ballītēs, vienmēr esot tur uzmanības centrā.

Dāvana

Šī ir mūsu vienīgā sirmā ķēvīte. Nē, nē, viņa nav veca. Šis ir spalvas krāsas paveids, kas katru gadu paliek arvien gaišāks. Ja pirms vairākiem gadiem viņa pie mums atbrauca tumši pelēka, tad tagad viņai jau redzami baltas krāsas plankumi. Dāvana izceļas ar to, ka viņa ir ļoti lēna, mierīga un maigas dabas. Dāvanai patīk, kad pie viņas pienāk un maigi paglāsta. Ķēvei ir liela pieredze ar bērniem, tos sāka vadāt jau piecu gadu vecumā, kad viņa vēl bija jaunzirgs. Dāvana izjādes ir ļoti uzticama. Vienmēr ies aiz priekšējā zirga, nespers nevienu lieku solīti. Ķēve izcili pārzin savu darbu. Dāvana līdzīgi kā Spāre ir iesācēju zirgs.

Sezams

Mūsu staļļa ašākais un brašākais zirgs. Sezamu nereti dēvē par universālo kareivi, jo viņš spēj gan ar iesācēju doties lēnā, mierīgā pastaigā, gan ar pieredzes bagātu jātnieku gāzt kalnus. Sezamam patīk lekt pāri šķēršļiem, viņš ir gatavs uz laukuma darīt visu. Visvairāk Sezamam iet pie sirds rati un kamanas. Vasarā Sezams dodas uz kāzu pasākumiem izvadāt jauno pāri, kā arī ziemā viņš labprāt vizina visus gribētājus. Sezams dievina sacensības. Viņš piedalās gan konkūra, gan draivinga disciplīnās. Sacensībās viņš ir cīnītājs, vēlas būt pats ātrākais un labākais. Tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ zirgs ir atnesis mājās neskaitāmas rozetes.

Indigo

Staļļa inteliģentākais zirgs. Indigo ļoti ātri mācās, izdomā visādus jokus, kas viņam nekad nav mācīti. Viņš māk attaisīt jaku kabatas, lai tiktu pie kārumiem, kā arī atvērt seglu telpas durvis, ieiet iekšā un dabūt nost auzu tvertnes vāku, lai varētu klusi, nevienam nezinot, mieloties. Indigo patīk cilvēku uzmanība. Viņš cenšas to piesaistīt ar visiem paņēmieniem- grozot galvu, cilājot lūpu tā, ka redz zobus un bāžot ārā mēli. Šo iemeslu dēļ Indigo vislielākie piekritēji ir bērni- tik mīļš un jauks zirdziņš! Ar Indigo bērni un pieaugušie gūst pirmo pieredzi, jo viņš ir mierīgs un labs zirgs. Savukārt arī pieredzējuši jātnieki Indigo atzinīgi novērtē viņa vieglās vadāmības un attīstītās lēciena tehnikas dēļ. Indigo startē gan konkūra, gan draivinga sacensībās, nereti ar augstiem rezultātiem.

Princese

Šī ir maigas un inteliģentas dabas ķēvīte. Princesei patīk, kad cilvēks ar viņu runā. Tad Princese klausās un skatās acīs. Liekas, ka viņa saprot visu, ko saki. Kad kādam ir skumjas un slikts garastāvoklis, Princese viņu mierina. Ķēve skolo jaunos jātniekus, iemāca, ka ar zirgu vajag apieties mierīgi un ka visu var sarunāt. Princesei patīk cilvēka mīlestība. Nereti viņu tīra vairāki bērni, katrs no savas puses, tad ķēvītei laime pilnīga. Bet, ak vai, cik viņa liela! Lai notīrītu muguru un saseglotu, palīgā jānāk pieaugušajam. Viņas lielais augums neattur bērnu vēlmi kāpt viņai mugurā. Cilvēki bieži spriež, cik Princese skaista. Viņa ir mūsu fotosesiju modele.